Pište lépe a šetrněji

Ve společnosti PILOT neustále inovujeme, aby naše pera byla šetrnější k životnímu prostředí.

Ve společnosti PILOT neustále inovujeme, aby naše pera byla šetrnější k životnímu prostředí. Proto vše, co děláme, je založeno na principu WRITE BETTER WITH LESS (Pište lépe a šetrněji), s cílem snížit dopad naší výroby na životní prostředí při zachování našich standardů kvality a inovací.

V roce 2006 jsme uvedli na trh řadu Begreen: první řadu psacích potřeb vyrobených z minimálně 70 % recyklovaného plastu*, přičemž u 85 % těchto psacích potřeb lze vyměnit náplň (* % recyklovaného materiálu, bez spotřebního materiálu).

Díky tomuto průkopnickému přístupu se společnost PILOT stala prvním výrobcem na světě, který nabízí psací potřeby šetrnější k životnímu prostředí. Toto odhodlání být odpovědný k životnímu prostředí je hnací silou všech našich týmů. Od návrhu až po prodej vkládáme veškerou energii do minimalizace našeho vlivu na životní prostředí.

 

Begreen

Begreen produkty

B2P Gel
B2P Ecoball
Rexgrip Mechanická tužka
Rexgrip Kuličkové pero
Feed GP4
Acroball
VBoard Master
VBoard Master S
VSuper Color
Spotliter
Twin Marker
Greenball
Whiteline RT

B2P Gel

B2P: Gelovka z oceánu

Když se z láhve na vodu stane tělo gelového pera. Ekologické a mnohem, mnohem víc.

V roce 2021 půjde naše řada B2P poprvé na světě v logice “Z láhve do pera” ještě dál, protože bude jako součást svého složení obsahovat plastový odpad získaný zpět z pláží. Toto pero je vyrobeno z 89,8 %* recyklovaných plastových lahví, z nichž 2,5 %** tvoří recyklovaný plast z oceánu, což je inovativní způsob, jak se podílet na boji proti znečištění moří. I malé gesto může významně přispět k boji proti změně klimatu!

Nyní kompenzujeme emise CO2 všech per vyrobených v naší evropské továrně se sídlem ve Francii (74) tím, že podporujeme a financujeme projekt “banky čistého oceánského plastu” navržený společností Climate Partner.

*Recyklovaný materiál převážně z plastových lahví (kromě vyměnitelných dílů).

** Tuhý plastový materiál získaný z oceánu, pláží, řek, jezer, břehů řek a vodních toků.

B2P Ecoball

B2P: B2P: Pero z plastové láhve

Když se z láhve na vodu stane tělo kuličkového pera.

Ve společnosti Pilot jsme přesvědčeni, že všichni máme moc: moc napsat zodpovědnější a optimističtější kapitolu budoucnosti naší planety. Ochrana životního prostředí nás vede k přemýšlení již dlouhou dobu a všechny naše kroky nás vedou k tomu, abychom si počínali lépe a s menšími náklady.

PSÁT LÉPE A ŠETRNĚJI představuje naše odhodlání omezit náš ekologický dopad a zároveň zvýšit naše standardy výroby, kvality a inovací.

Již v roce 2006 jsme byli pionýři v tom, že jsme recyklovali plastové lahve od vody a vyráběli z nich pera Pilot B2P. V roce 2021 půjdeme v logice “From bottle to pen” ještě dál a poprvé na světě bude naše řada B2P obsahovat jako součást svého složení plastový odpad získaný zpět z pláží.

Při získávání tohoto odpadu spolupracujeme se společností Terracycle, světovou jedničkou v recyklaci. Sortiment se navíc rozšiřuje o kuličkové pero B2P Ecoball, který je vyroben z 86,64 %* recyklovaných plastových lahví, z nichž 2,5 %** tvoří recyklovaný plast z oceánu. Toto kuličkové pero se stiskacím mechanismem nabízí skvělý komfort při psaní díky hladce tekoucímu inkoustu, který je k dispozici v černé, modré, červené a zelené barvě. Efektivní, zábavný a vysoce inovativní způsob, jak se zapojit do boje proti znečištění moří.

Společně můžeme něco změnit a pomoci zachránit zdroje naší planety. Nyní kompenzujeme emise CO2 všech per vyrobených v naší evropské továrně se sídlem ve Francii (74) tím, že podporujeme a financujeme projekt “plastové banky čistých oceánů” navržený společností Climate Partner. I malé gesto může významně přispět k našemu boji proti klimatickým změnám!

*Recyklovaný materiál převážně z plastových lahví (kromě vyměnitelných částí).

** Tuhý plastový materiál získaný z oceánů, pláží, řek, jezer, břehů řek a vodních toků.

Rexgrip Mechanická tužka

Rexgrip je mechanická tužka s plně zásuvnou kovovou objímkou tuhy

Rexgrip má moderní design a ergonomickou úchopovou zónu pro perfektní držení. Tato mechanická tužka je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Spoločne môžeme veľa vecí zmeniť, a pomôcť tak chrániť surovinové zdroje našej planéty. Výrobou mikroceruzky Rexgrip z recyklovaného plastu znižuje Pilot uhlíkovú stopu mikroceruzky v porovnaní s rovnakou mikroceruzkou vyrábanou bez využitia recyklovaného plastu. Tým to ale nekončí: Ak aspoň trikrát vymeníte tuhu, vyrovnáte tak emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tejto mikroceruzky Begreen a jej doplnenie s využitím 3 sad náhradných túh zníži celkový vplyv mikroceruzky na životné prostredie o -95%** v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových mikroceruziek. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

Rexgrip Kuličkové pero

Moderní řešení v dnešním světě

Elegantní a stylové pero, které je šetrné k životnímu prostředí: kuličkové pero BEGREEN REXGRIP. Toto pero je vyrobeno z 80 % z recyklovaného plastu a je skutečně ekologické – BEGREEN REXGRIP je znovu naplnitelné, čímž ušetříte své pero od skládky.

Ekologičnost není na úkor kvality, BEGREEN REXGRIP má pohodlný úchop a zasouvací mechanismus, který chrání hrot před poškozením. Pokročilý inkoust na olejové bázi je voděodolný a poskytuje hladký a příjemný zážitek ze psaní.
Hrot o průměru 1,0 mm poskytuje tah o šířce 0,27 mm. Společně můžeme něco změnit a pomoci šetřit zdroje naší planety.

Výrobou kuličkového pera Begreen Réxgrip s recyklovaným plastem snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyrobeným bez recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí, jeho alespoň trojnásobným naplněním byste kompenzovali i emise oxidu uhličitého. Odhaduje se, že koupí tohoto pera Begreen a jeho trojím naplněním se celkový dopad na životní prostředí sníží o -87 %** ve srovnání s koupí dalších 3 nových per. I malé gesto může významně přispět k našemu boji proti klimatickým změnám!

Feed GP4

Praktický a chytrý pomocník, navíc šetrný k životnímu prostředí, Pilot Feed GP4 s inovativním designem nabízí čtyři barvy (černou, modrou, červenou, zelenou) v jediném peru!

Ergonomická pogumovaná úchopová zóna poskytuje vynikající komfort při psaní. Toto pero je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Feed GP4 Kuličkové pero z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o -80%** ve srovnání s nákupem dalších 3 nových per. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

Acroball

Acroball obsahuje inkoust nové generace pro neobvyklou plynulost a hladkost psaní.

Acroball je zatahovací a plnitelný, je vybaven ergonomickým úchopem, takže se dobře drží v ruce, a hrotem z karbidu wolframu, který se nedeformuje a neopotřebovává.

VBoard Master

Technická inovace, V-BOARD MASTER je popisovač na bílou tabules vyměnitelnou náplní s tekutým inkoustem.

Nový inkoustový systém nabízí okamžité psaní bez protřepávání či pumpování, stejně jako plynulý výdej inkoustu: zapomeňme na popisovače, které píší čím dál tím méně, čím více se používají. Budete nadšeni intenzivními a zářivými barvami V-BOARD MASTER. Tento popisovač je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety.

Výrobou V-Board Master Popisovač z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o -75%** ve srovnání s nákupem dalších 3 nových per. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

VBoard Master S

Myslím, že jsou geniální

Popisovač, který ladně klouže po tabuli jako modelka a nechává jiskřivou zprávu … Je skvělý! Je to V Master Board S. Tenký v těle a jemný na duchu, je neuvěřitelně hbitý v malých rukou, dokonce odolává pod tlakem. Jeho extra- nebo ultra- jemné hroty nastavují tón v černé, modré nebo červené barvě až na poslední kapky. Je opětovně plnitelný, je ekonomický a šetrný k životnímu prostředí. Díky řízenému tok inkoustu systém nezanechá na desce žádné šmouhy! Lze snadno vymazat, inkoust zmizí bez stopy. Popisovač, který září tak jasně a nechá všechny, aby si ho všimli, je víc než  geniální. Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou V-Board Master S Popisovač z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého.

Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o -69%** ve srovnání s nákupem dalších 3 nových per. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

VSuper Color

Super Color je stříbrný barevný popisovač s velmi jemný a přesným hrotem, k dispozci je rovněž ve zlaté a bílé barvě.

Jeho permanentní inkoust je odolný vodě a světlu, vhodný pro všechny povrchy a neobsahuje xylen. Super Color je ideální pro zdobení všech druhů předmětů z plastu, skla, lepenky atd.

Spotliter

Spotliter VW je zvýrazňovač na bázi tekutého inkoustu se dvěma hroty.

Je vybaven regulátorem pro dokonalý průtok inkoustu. Vysoce praktický Spotliter VW obsahuje 70% žlutého inkoustu a 30% růžové inkoustu v jeho těle. Vysoká kvalita a odolný hrot znamenají, že bude perfektně držet svůj tvar a nebude se ohýbat a třepit. Intenzita neónových barev Spotliter VW vám dává perfektní zvýrazňovač. Tento zvýrazňovač je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu.

Twin Marker

Twin Marker je popisovač, který neobsahuje toxická rozpouštědla.

Jeho rychleschnoucí, permanentní inkoust je odolný proti vodě a světlu.

Vysoce praktický dvojitý hrot umožňuje kombinovat dvě doplňující se velikosti tahů (střední a široké). Twin Marker je součástí produktové řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu.

Greenball

Greenball je roller s vyměnitelnou náplní, ekologicky šetrný, s kónickým hrotem osazeným tvrdou a odolnou kuličkou z karbidu wolframu.

Zamilujete si dokonalost toku inkoustu Greenball, jeho dlouhou životnost a jednoduchý a moderní design. Roller Greenball je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety.

Výrobou Greenball Roller s tekutou náplní z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého.

Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o -78%** ve srovnání s nákupem dalších 3 nových per. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

Whiteline RT

White Line RT je ekologická, zatahovací a plnitelná korekční páska s moderním designem.

Rozměry pásky ‘mm na šířku a 6 m na délku. Páska Whiteline RT je součástí řady Begreen vyráběné z recyklovaného plastu. Společně můžeme něco změnit a pomoci šetřit zdroje naší planety.

Výrobou korekčního systému Begreen White Line RT společnost Pilot snižuje uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyrobeným bez recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí, jeho minimálně trojnásobným naplněním byste kompenzovali i emise oxidu uhličitého.

Odhaduje se, že od výroby až po konec životnosti výrobku se koupí tohoto pera Begreen a jeho trojnásobným naplněním sníží celkový dopad pera na životní prostředí o -72 %** ve srovnání s koupí dalších 3 nových per. I malé gesto může významně přispět k našemu boji proti klimatickým změnám!

recyklované

První řada per s obsahem recyklovaného plastu minimálně 70 %.

Společnost Pilot používá recyklovaný plast:

  • spotřebuje méně ropy

  • pomáhá chránit naše přírodní zdroje.

  • snižuje dopad produktu na emise CO2.

Pera s vyměnitelnou náplní

“Nevyhazujte pero do koše. Naplňte ho znovu.”

Většina psacích potřeb Pilot Begreen nabízí udržitelné řešení, protože je lze znovu naplnit. Když dojde inkoust, stačí si místo koupě nového pera vybrat náhradní náplň a minimalizovat tak používání jednorázových plastů v našem každodenním životě.
Navíc doplňování pera pomáhá snižovat emise skleníkových plynů, protože při výrobě celého pera vzniká více CO2 než při výrobě pouhé náplně.

Naše akce ve videu

Ochrana životního prostředí je hlavní výzvou, která již dlouho řídí naše jednání a myšlení.
Ve společnosti Pilot neustále inovujeme a zároveň se udržitelným způsobem snažíme omezit dopad naší činnosti na planetu. Transformace našich per, aby byla více a více šetrnější k životnímu prostředí, je skutečným technologickým i lidským výkonem.
Inspirace

Inspirace

Často kladené otázky

Výrobky Begreen

  • Jsou pera/ tužky Pilot veganské? Jsou testovány na zvířatech?

    Testy na zvířatech se provádějí pouze v případě, že je to vyžadováno zákonem. Jinými slovy, když neexistují jiné alternativní metody schválené zákonem a vládami.

    V rámci politiky společnosti nevylučujeme žádnou živočišnou složku, pokud její použití není zakázáno zákonem. Naše výrobky tedy mohou během výrobního procesu obsahovat živočišné složky.

    Obsah našeho inkoustu je důvěrný, protože chrání naši společnost před možnými pokusy o padělání. Proto nemůžeme zveřejnit podrobné informace.