• 1. Jak produkty FriXion fungují?

  Inkoust našich produktů FriXion se “gumuje” díky exkluzivní technologii termosenzitivního inkoustu PILOT. Když chcete provést opravy v napsaném textu, jednoduše otočte pero FriXion a gumovacím zakončením FriXion začněte gumovat tak, jako byste používali běžnou gumu na tužky. Třením se inkoust zahřeje na teplotu přes 60 °C a stane se neviditelným. Naopak při teplotách pod -10 °C se inkoust znovu objeví.

 • 2. Pomoc! Používám pera FriXion a můj sešit/ stránka je nyní prázdná beze stopy po mé práci! Co mám dělat?

  Ponechání předmětů, jako jsou sešity, domácí úkoly nebo papír, v blízkosti topení, v autě v horkém dni nebo dokonce opakované kopírování stránek může papír zahřát natolik, že se inkoust FriXion stane neviditelným. Pokud zjistíte, že je stránka prázdná, jednoduše ji vložte na krátkou dobu do mrazáku. Náš termosenzitivní inkoust se znovu objeví při teplotě kolem -10 °C, takže vaše práce by se měla znovu objevit, jakmile stránky dostatečně vychladnou.

 • 3. Pomoc! Nechala jsem pera FriXion venku v horku a teď už nefungují!

  Stejně jako inkoust mizí, když se stránky nechají v teple, může zmizet i inkoust v perech FriXion. Pokud se vám zdá, že pero nepíše, zkuste si vzpomenout, zda pero nebylo vystaveno příliš vysoké teplotě. Pokud ano, zkuste pero vložit do mrazáku, aby se mohlo ochladit. Poté, co pero vyjmete z mrazáku a necháte jej přizpůsobit pokojové teplotě, mělo by opět psát jako nové.

 • 4. Kde najdu prodejce Pilot?

  Naše výrobky prodávají všechny přední supermarkety a hypermarkety, dodavatelé kancelářských potřeb, maloobchodní sítě a nezávislí maloprodejci. Pokud byste přesto měli potíže s nalezením některého z našich výrobků, neváhejte se na nás obrátit. Pokud to bude možné, sdělíme vám název nejbližšího prodejce.

  Díky centralizovanému procesu objednávání dodáváme našim partnerům prostřednictvím centrálního skladu. Neumíme tedy přesně definovat, jaké zboží bylo do jakého obchodu dodáno.

 • 5. Hrozí při používání výrobku Pilot v letadle nějaké riziko?

  V letadle vyžadují vaši pozornost pouze produkty z naší řady V-System na bázi tekutého inkoustu. Jsou snadno rozpoznatelné podle názvu, který začíná písmenem V: V5, V-Ball, V-Pen, atd…..

  Pokud si berete výrobek V-System s sebou na palubu letadla, sejměte víčko pera směrem nahoru. Předejdete tak možnému úniku způsobenému tlakem v kabině během letu.

  Pouze u modelů V5/7 RT a V-Ball 5/7 RT s technologií tekutého inkoustu je zaručena naprostá bezúdržbovost v letadle bez jakéhokoli speciálního zacházení.

 • 6. Jsou výrobky Pilot bezpečné pro děti?

  Všechny inkousty a náplně používané v našich výrobcích byly navrženy s ohledem na maximální bezpečnost, zejména s ohledem na děti. Naše fixy například neobsahují toxická rozpouštědla, jako je xylen nebo toluen.

  Kromě toho víčka našich modelů bez stiskacího mechanismu splňují normu ISO 11540. Jsou vybaveny ventilačním systémem, který umožňuje dýchání v případě spolknutí uzávěru.

  A konečně, naše interní služby mají všechny naše produktové komponenty okamžitě k dispozici v digitální podobě, aby mohly pomoci lékařům v případě vážných incidentů.

 • 7. Jak mohu začít používat inkoust v některých popisovačích?

  Před prvním použitím našich popisovačů typu Gold nebo Silver doporučujeme postupovat podle těchto pokynů:

  • Fáze 1: Jemně protřepejte fix s nasazeným víčkem.
  • Fáze 2: Po sejmutí víčka jemně přitlačte hrot na papír tak, aby byl zatlačen do těla výrobku. Ventil se aktivuje a uvolní inkoust.
  • Fáze 3: Popisovač je připraven, můžete psát.

  Pro zachování všech technických kvalit našich popisovačů doporučujeme po použití pevně nasadit uzávěr a skladovat je ve vodorovné poloze.

 • 8. Jak odstraním inkoust z oblečení?

  Především se vyvarujte praní znečištěného oděvu před odstraněním skvrny, protože hrozí trvalé usazení inkoustu.

  Existuje několik tipů, jak odstranit inkoust z oblečení:

  • Nastříkejte na skvrnu sprej na vlasy, přebytečný sprej odstraňte čistým hadříkem nebo savým papírem a poté normálně vyperte.
  • Oblečení namočte na několik hodin do horkého mléka, propláchněte ve velkém množství vody a poté normálně vyperte.
  • Položte předmět na čistou bílou utěrku a skvrnu otřete další bílou utěrkou namočenou v bílém octu nebo 90% alkoholu. Vyperte běžným způsobem.
 • 9. Kde lze sehnat náplně, bombičky, tuhy nebo náhradní pryže?

  Naším cílem je nabídnout širokou škálu psacích potřeb, ale také to, aby vaše potěšení ze psaní s perem Pilot neskončilo, když je náplň vypsaná. Kromě toho, že je výměna náplně ekonomická, je rovněž šetrná k životnímu prostředí.

  Proto nabízíme společně s pery také náhradní náplně.

 • 10. Prodáváte hroty pera samostatně?

  Náhradní hroty, ani pro plnicí pera nepordáváme.

 • 11. Jak vyměnit náplň pera FriXion?

  Pro výměnu náplně u pera FriXion Ball je třeba zhruba uprostřed pero rozšroubovat, pero se tak otevře. Poté vyjměte starou prázdnou náplň, vložte novou náplň a pero zašroubujte.

  Podrobnější informace o výměně náplní naleznete v krátkém instruktážním videu (0:23 sekundy) na Youtube: zobrazit více >

 • 12. Jsou pera/tužky Pilot veganské? Testovány na zvířatech?

  Testy na zvířatech se provádějí pouze v případě, že je to vyžadováno zákonem. Jinými slovy, pokud neexistují jiné alternativní metody schválené zákonem a vládami.

  V souladu se zásadami společnosti nevylučujeme žádnou živočišnou složku, pokud její použití není zakázáno zákonem. Naše výrobky tedy mohou během výrobního procesu obsahovat živočišné složky.

  Složení našeho inkoustu je důvěrnou informací, protože chrání naši společnost před možnými pokusy o padělání. Z tohoto důvodu nemůžeme zveřejnit podrobné informace.

 • 13. Proč se pero Pluminix liší od verze Plumix mini?

  V současné době na evropském trhu prodáváme pouze Plumix a Pluminix s mezinárodními bombičkami.

  Na ostatních trzích se však prodávají Plumix a Pluminix s bombičkami Pilot. Existuje tedy možnost, že vaše plnicí pero pochází z jiných zemí díky elektronického obchodu nebo paralelního dovozu.

  Pokud tomu tak je, tvar náplně je odlišný.

 • 14. Kde najít bezpečnostní listy?

  Z našeho oddělení BOZP zpravidla nezasíláme bezpečnostní listy z následujících důvodů :

  • Naše psací potřeby nemají mít bezpečnostní listy, protože se jedná o předměty, nikoli o látky.
  • Všichni výrobci psacích potřeb se v tomto bodě shodují, proto by neměli poskytovat bezpečnostní listy svých výrobků.
 • 15. Jemné psaní: Jak aktivovat doživotní záruku na pero Namiki?

  Pro aktivaci doživotní záruky NAMIKI vám děkujeme za zaslání karty poštou nebo e-mailem: pilotfinewriting@piloteurope.com.

 • 16. Jemné psaní: Jsou inkousty Iroshizuku považovány za dokumentní nebo voděodolné?

  Inkousty Iroshizuku jsou určeny pro naše plnicí pera. Jsou odolné vodě a světlu za běžných podmínek psaní. Pro ještě větší pevnost a odolnost doporučujeme naše náplně IC-50/100 a lahvičky s inkoustem INK-M60.

  Pokud jste odpověď nenašli, kontaktujte nás.