Pište lépe a šetrněji

Ve společnosti PILOT neustále inovujeme, aby naše pera byla šetrnější k životnímu prostředí.

Ve společnosti PILOT neustále inovujeme, aby naše pera byla šetrnější k životnímu prostředí. Proto vše, co děláme, je založeno na principu WRITE BETTER WITH LESS (Pište lépe a šetrněji), s cílem snížit dopad naší výroby na životní prostředí při zachování našich standardů kvality a inovací.

V roce 2006 jsme uvedli na trh řadu Begreen: první řadu psacích potřeb vyrobených z minimálně 70 % recyklovaného plastu*, přičemž u 85 % těchto psacích potřeb lze vyměnit náplň (* % recyklovaného materiálu, bez spotřebního materiálu).

Díky tomuto průkopnickému přístupu se společnost PILOT stala prvním výrobcem na světě, který nabízí psací potřeby šetrnější k životnímu prostředí. Toto odhodlání být odpovědný k životnímu prostředí je hnací silou všech našich týmů. Od návrhu až po prodej vkládáme veškerou energii do minimalizace našeho vlivu na životní prostředí.

 

Begreen

Begreen

B2P Gel
gelový roller se stiskacím mechanismem
B2P Ecoball
kuličkové pero se stiskacím mechanismem
Rexgrip
mechanická tužka
Rexgrip
kuličkové pero
Feed GP4
čtyřbarevné kuličkové pero
Acroball
kuličkové pero se stiskacím mechanismem
V Board Master
popisovač na bílé tabule
V Board Master S
bombičkový popisovač na bílé tabule
V Super Color
permanentní popisovač
Spotliter VW
unikátní dvoubarevný zvýrazňovač
Twin Marker
permanentní popisovač se 2 hroty
Greenball
roller s tekutým inkoustem
Whiteline RT
korektor se stiskacím mechanismem

gelový roller se stiskacím mechanismem

B2P Gel

B2P: Gelovka z oceánu! Když se láhev na vodu stane tělem gelového rolleru se stiskacím mechanismem…

Produkt z produktové řady B2P –  Bottle 2 Pen – je vyroben z 89 %* z recyklovaných plastů, především plastových lahví. 2,5 % recyklovaných materiálů tvoří zrenovovaný oceánský plast**

B2P gel nabízí pohodlné psaní gelovým inkoustem ve stejné kvalitě jako gelovka Pilot G-2. Hrot je osazený kuličkou z karbidu wolframu, to zvyšuje její odolnost a prodlužuje životnost.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou B2P Gel gelového rolleru z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 70 % ve srovnání s nákupem dalších 4 nových per vyrobených bez recyklovaných materiálů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

**pevný plastový materiál získaný z oceánů, pláží, řek, jezer a břehů vodních toků

kuličkové pero se stiskacím mechanismem

B2P Ecoball

B2P: Pero z plastové láhve aneb když se z láhve na vodu stane tělo kuličkového pera.

V Pilotu jsme přesvědčeni, že všichni máme moc: moc napsat zodpovědnější a optimističtější kapitolu o budoucnosti naší planety. Ochrana životního prostředí je naším vodítkem po dlouhou dobu a všechny naše kroky nás vedou k tomu, abychom vytvářeli šetrnější produkty.

DO BETTER WITH LESS (Psát šetrněji) představuje naše odhodlání omezit náš ekologický dopad při současném zvyšování našich standardů pro výrobu, kvalitu a inovace. V roce 2006 jsme již byli pionýry v recyklaci plastových lahví na vodu, abychom z nich vytvořili pera Pilot B2P. V roce 2021 jsme šli v logice „Od láhve k peru“ ještě dál a jako první na světě naše řada B2P obsahuje také plastový odpad získávaný z pláží.

Abychom tento odpad získali, spolupracujeme se společností Terracycle, světovým lídrem v recyklaci. Produktovou řadu B2P jsme rozšířili o kuličkové B2P EcoBall. Je vyrobeno z 86 % * z recyklovaných plastových lahví, z nichž 2,5 % ** tvoří recyklované oceánské plasty.

Toto stiskací kuličkové pero s vyměnitelnou náplní nabízí opravdové pohodlí při psaní díky inkoustu s olejovou složkou, která umožňuje hladký skluz pera po papíře. Pero je k dispozici v tradiční černé, modré, červené a zelené barvě.

Psát perem vyrobeným s ohledem na životní prostředí je efektivní, zábavný a vysoce inovativní způsob účasti v boji proti znečištění moří, oceánů a vodních toků. Společně můžeme něco změnit a pomoci chránit zdroje naší planety. Výrobou kuličkového pera Begreen B2P EcoBall s recyklovaným plastem snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí. Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 85 % ve srovnání s nákupem dalších 4 nových per vyrobených bez recyklovaných materiálů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

* recyklovaný materiál především z plastových lahví (s výjimkou vyměnitelných částí)

** pevný plastový materiál získaný z oceánů, pláží, řek, jezer, břehů řek a vodních cest.

mechanická tužka

Rexgrip

Rexgrip je mechanická tužka se zásuvnou kovovou objímkou tuhy vyrobená šetrným způsobem.

Rexgrip nabízí moderní design a ergonomickou úchopovou zónu pro perfektní držení. Tato mechanická tužka je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu (74 %*).

Společně můžeme změnit mnoho věcí, a pomoct tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou mikrotužky Rexgrip z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu mikrotužky v porovnání se stejnou mikrotužkou vyrobenou bez využití recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí: Pokud aspoň třikrát vyměníte v mikrotužce tuhu, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti výrobku se odhaduje, že nákup této mikrotužky Rexgrip a její opětovné naplnění s využitím 3 sad náhradních tuh sníží celkový vliv mikrotužky na životní prostředí o 85 % v porovnaní s nákupem dalších 4 nových mikrotužek vyrobených bez recyklovaných materiálů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

kuličkové pero

Rexgrip

Elegantní a stylové kuličkové pero se stiskacím mechanismem šetrné k životnímu prostředí.

Hrot je osazen vysoce odolnou kuličkou z karbidu wolframu, která si zachovává svůj tvar a je extrémně odolná. Úchopová zóna pera Rexgrip je perfektně integrována do těla pera a propůjčuje peru velmi dynamický vzhled. Zároveň tak pero opravdu padne do ruky a pohodlně se drží.

Pilot Rexgrip Fine se hodí především fanouškům ručního psaní. Pilot Rexgrip je součástí řady Begreen, která je vyrobená z recyklovaného plastu. U Rexgripu tvoří podíl recyklovaných plastů 80 % *.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Rexgrip kuličkového pera z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Rexgrip a trojnásobná výměna náplně sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 89% ve srovnání s nákupem dalších 4 nových per vyrobených bez recyklovaných materiálů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

čtyřbarevné kuličkové pero

Feed GP4

Praktický a chytrý pomocník, navíc šetrný k životnímu prostředí.

Pilot Feed GP4 s inovativním designem nabízí čtyři barvy (černou, modrou, červenou, zelenou) v jediném peru! Ergonomická pogumovaná úchopová zóna poskytuje vynikající komfort při psaní. Pero je součástí řady Begreen, na jeho výrobu bylo použito min. 81 %* recyklovaného plastu.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Feed GP4 kuličkového pera z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 80 % ve srovnání s nákupem dalších 4 nových per vyrobených bez recyklovaných materiálů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

kuličkové pero se stiskacím mechanismem

Acroball

Stíhá vaše tempo!

Stačí jen stisknout a psát. Acroball je skvělým pomocníkem. Ať už na rychlé poznámky či podpisy, ale i na psaní dlouhých textů např. na přednášce. Díky pohodlnému ergonomickému úchopu, stiskacímu mechanismu a hladkému, plynulému toku inkoustu se stane vaším pomocníkem ve škole, v kanceláři i doma.

Dobrá zpráva pro všechny eko nadšence: Kuličkové pero Pilot Acroball je vyrobeno z 79 %* recyklovaných materiálů.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Acroball kuličkového pera z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 85 % ve srovnání s nákupem dalších 4 nových per vyrobených bez recyklovaných materiálů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

popisovač na bílé tabule

V Board Master

Prostě inovativní!

V-BOARD MASTER je popisovač na bílé tabule s vyměnitelnou náplní s tekutým inkoustem. Nový inkoustový systém nabízí okamžité psaní bez protřepávání či pumpování stejně jako plynulý výdej inkoustu: zapomeňme na popisovače, jejichž stopa postupně slábne, čím více se používají.

Nadšení z intenzivních a zářivých V-BOARD MASTER: Nech tvé nápady zářit. Tento popisovač je součástí produktové řady Begreen, která zahrnuje produkty vyrobené z min. 70 %* z recyklovaného plastu.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou V-Board Master popisovače z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu popisovače ve srovnání se stejným popisovačem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto popisovače V Board Master a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 72 % ve srovnání s nákupem 4 nových popisovačů na bílé tabule. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

bombičkový popisovač na bílé tabule

V Board Master S

Prostě geniální! Malý brácha velkého V-BOARD MASTERu skvěle padne do malých rukou a odolává tlaku.

Jeho extra- nebo ultra- jemné hroty nastavují tón v černé, modré nebo červené barvě až na poslední kapky. Je opětovně plnitelný, je ekonomický a šetrný k životnímu prostředí. Díky systému řízeného toku inkoustu nezanechá na desce žádné šmouhy! Lze snadno smazat, inkoust zmizí bez stopy. Popisovač, který září tak jasně a nechá všechny, aby si ho všimli, je přece víc než  geniální.

K dispozici jsou 2 šířky stopy: ultrafine 0,8 mm (UF) nebo extrafine 1,3 mm (EF). Vždy ve variantě s houbičkou integrovanou do víčka nebo s klasickým víčkem.

Varianta s houbičkou je vyrobena z 72 %* z recyklovaných materiálů, zatímco varianta s klasickým víčkem z 80 %*.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou V-Board Master S popisovače z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu popisovače ve srovnání se stejným popisovačem vyráběným bez využití recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého. Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup tohoto popisovače V Board Master S a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad pera na životní prostředí o 69 % ve srovnání s nákupem 4 nových popisovačů na bílé tabule. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

permanentní popisovač

V Super Color

Permanentní popisovač na bázi tekutého inkoustu nabízí vysokou intenzitu barev, které jsou viditelné i z velké dálky. Díky systému řízení toku inkoustu nedochází k nežádoucím skvrnám a potřísnění. K dispozici je varianta s kulatým nebo zkoseným hrotem.

Popisovač je vyroben z 92 %* z recyklovaných materiálů.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou V Super Color popisovače z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu popisovače ve srovnání se stejným popisovačem vyráběným bez využití recyklovaného plastu o 36%.

*nezahrnuje vyměnitelné části

unikátní dvoubarevný zvýrazňovač

Spotliter VW

Spotliter VW je zvýrazňovač na bázi tekutého inkoustu se dvěma hroty. Je vybaven regulátorem toku pro dokonalý průtok inkoustu. Praktický Spotliter VW obsahuje 70% neonového žlutého a 30% neonového růžového inkoustu s vysokou intenzitou. Vysoká kvalita a odolný hrot znamenají, že hrot bude perfektně držet svůj tvar a nebude se ohýbat a třepit.

Tento superpraktický pomocník do kanceláře či školního batohu je vyroben ze 78 %* z recyklovaných materiálů.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Spotliteru VW zvýrazňovače z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu zvýrazňovače ve srovnání se stejným zvýrazňovačem vyráběným bez využití recyklovaného plastu o 25 %.

*nezahrnuje vyměnitelné části

permanentní popisovač se 2 hroty

Twin Marker

Perfektní na všechny povrchy a kdekoliv si vzpomeneš. Popíše vše ve skladu, kanceláři, archivu, ale také v garáži nebo kuchyni. Je osazen dvěma tlaku odolnými hroty s různou šířkou stopy, a proto je tak univerzální. Jeho rychleschnoucí, permanentní inkoust je odolný proti vodě a světlu, a neobsahuje toxická rozpouštědla.

Dvouhrotý permanentní popisovač Twin Marker ze 77 %* z recyklovaných materiálů.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Twin Markeru popisovače z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu popisovače ve srovnání se stejným popisovačem vyráběným bez využití recyklovaného plastu o 29 %.

*nezahrnuje vyměnitelné části

roller s tekutým inkoustem

Greenball

Zamiluj si dokonalost toku inkoustu Greenball, jeho dlouhou životnost a jednoduchý a moderní design. Roller Greenball je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu.

Greenball disponuje vyměnitelnou náplní, je ekologicky šetrný, s kónickým hrotem osazeným tvrdou a odolnou kuličkou z karbidu wolframu. ATT systém zabraňuje vysychání pera, když se právě nepoužívá.

Na výrobu rolleru bylo použito min. 92 %* recyklovaných materiálů.

Společně můžeme spoustu věcí změnit, a pomoci tak chránit surovinové zdroje naší planety. Výrobou Greenball rolleru s tekutou náplní z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu pera ve srovnání se stejným perem vyráběným bez využití recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí: Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň, vyrovnáte tak emise oxidu uhličitého.

Od výroby až do konce životnosti produktu se odhaduje, že nákup Greenball rolleru a jeho trojnásobné doplnění náhradní náplní sníží celkový dopad rolleru na životní prostředí o 77 % ve srovnání s nákupem dalších 4 nových rollerů. I tak malé gesto může významně změnit náš boj proti změně klimatu!

*nezahrnuje vyměnitelné části

korektor se stiskacím mechanismem

Whiteline RT

White Line RT zaujme svým trendy designem: stiskacím mechanismem a vyměnitelnou náplní (rozměry pásky: 4,0 mm x 6 m (š x d)).

Korektor Whiteline RT je součástí řady Begreen vyráběné z recyklovaného plastu, na výrobu je použito min. 88 %* recyklovaných materiálů.

Společně můžeme něco změnit a pomoci šetřit zdroje naší planety. Výrobou korekčního systému White Line RT Begreen společnost Pilot snižuje uhlíkovou stopu korektoru ve srovnání se stejným korektorem vyrobeným bez recyklovaného plastu.

Tím to ale nekončí, jeho minimálně trojnásobným naplněním byste kompenzovali i emise oxidu uhličitého. Odhaduje se, že od výroby až po konec životnosti výrobku se koupí tohoto korektoru a jeho trojnásobným naplněním sníží celkový dopad korektoru na životní prostředí o 72 % ve srovnání s koupí dalších 3 nových korketorů. I malé gesto může významně přispět k našemu boji proti klimatickým změnám!

*nezahrnuje vyměnitelné části

recyklované

První řada per s obsahem recyklovaného plastu minimálně 70 %.

Společnost Pilot používá recyklovaný plast:

  • spotřebuje méně ropy

  • pomáhá chránit naše přírodní zdroje.

  • snižuje dopad produktu na emise CO2.

Pera s vyměnitelnou náplní

“Nevyhazujte pero do koše. Naplňte ho znovu.”

Většina psacích potřeb Pilot Begreen nabízí udržitelné řešení, protože je lze znovu naplnit. Když dojde inkoust, stačí si místo koupě nového pera vybrat náhradní náplň a minimalizovat tak používání jednorázových plastů v našem každodenním životě.
Navíc doplňování pera pomáhá snižovat emise skleníkových plynů, protože při výrobě celého pera vzniká více CO2 než při výrobě pouhé náplně.

Naše akce ve videu

Ochrana životního prostředí je hlavní výzvou, která již dlouho řídí naše jednání a myšlení.
Ve společnosti Pilot neustále inovujeme a zároveň se udržitelným způsobem snažíme omezit dopad naší činnosti na planetu. Transformace našich per, aby byla více a více šetrnější k životnímu prostředí, je skutečným technologickým i lidským výkonem.
Inspirace

Inspirace

Často kladené otázky

Výrobky Begreen

  • Jsou pera/ tužky Pilot veganské? Jsou testovány na zvířatech?

    Testy na zvířatech se provádějí pouze v případě, že je to vyžadováno zákonem. Jinými slovy, pokud neexistují jiné alternativní metody schválené zákonem a vládami.

    V rámci politiky společnosti nevylučujeme žádnou živočišnou složku, pokud její použití není zakázáno zákonem. Naše výrobky tedy mohou během výrobního procesu obsahovat živočišné složky.

    Složení našich inkoustů jsou důvěrné informace, protože chrání naši společnost před možnými pokusy o padělání. Proto nemůžeme zveřejnit podrobné informace.