Technické inovace

Psací potřeby PILOT jsou dobře známy především díky své vysoké kvalitě a komfortu při jejich používání.

Díky velmi vysokému stupni inovace uvedla společnost PILOT na trh postupně několik technologií, které naprosto změnily trh psacích potřeb.

Kulička z karbidu wolframu

Kulička z karbidu wolframu

Jedno z tajemství kvality psacích potřeb Pilot. Tento materiál nabízí výjimečnou pevnost, díky tomu si kulička udržuje svůj kulatý tvar a výkon po celou dobu životnosti pera. Kulička se při psaní za minutu otočí 4 až 5 000 krát. Tato rotace vytváří tepelný efekt, díky kterému je inkoust mnohem tekutější. Kulička je usazena ve speciálním pouzdru z nerez oceli.

Hi-Tecpoint

Hi-Tecpoint

Na trh byl uveden v roce 1984.

Miniaturní kulička je v hrotu umístěna mezi 3 nebo 4 jamkami, což snižuje tření a umožňuje plynulý tok inkoustu. Tento systém je výhradním patentem PILOT.

Regulátor inkoustu

Regulátor inkoustu

Umožňuje ovládat tok inkoustu po celou životnost pera. Díky řízenému toku inkoustu nedochází k žádným nežádoucím skvrnám, stopa je nepřerušovaná.

ATT system

ATT system

Nejmodernější technologie tkví ve speciální objímce, která je umístěna ve víčku pera. Ta funguje tak, že při úplném nasazení víčka na pero obepne jeho hrot a zajistí tak vzduchotěsnost. Díky tomuto systému nehrozí žádné nebezpečí vyschnutí či úniku inkoustu.

Zásuvná trubička

Zásuvná trubička

Plně zásuvná trubička u mikrotužek brání lámání tuh a také nehrozí nebezpeční poškození při přepravě nebo při uchování v penálu.

Shaker system

Shaker system

« Stiskni nebo zatřes »

Mikrotužky s tímto systémem jsou vybaveny vnitřním podavačem, který spouští systém vysunutí tuhy. Jednoduše stačí jednou zatřást tělem pera a můžete psát.

Felt tip – Plastový hrot

Felt tip – Plastový hrot

Vysoce odolný polyacetalový hrot osazený v kovové objímce. Přesné zásobení hrotu inkoustem.

Capless

Capless

Další špičkovou technologií Pilot je výsuvný hrot. Jedná se o zcela inovativní koncept psaní využitý u plnicích per Capless. Těsnost je zajištěna miniaturní kovovou svorkou, která je stejně diskrétní jako spolehlivá. Hrot tedy zůstává v uzavřeném prostředí bez rizika úniku inkoustu nebo jeho vysychání.

Prohlížet

Objevte naše další webové stránky a online aktivity.