Inkousty vynikajících vlastností

V průběhu let PILOT vyvinul širokou řadu exkluzivních a speciálních inkoustů. Know-how společnosti v oblasti chemického inženýrství a rozsáhlé investice do výzkumu vedly k vytvoření několika hlavních technologií inkoustu, které se dnes staly důležitou součástí trhu psacích potřeb.
Pilot Thermosensitive Ink

Termosenzitivní inkoust

Nová generace gelového inkoustu, který je použitý ve výrobcích řady FriXion. Nazývá se Metamo a jeho zvláštností je, že dokáže měnit barvu v závislosti na teplotě. Napsaný text lze vygumovat a znovu přepsat na tomtéž místě tolikrát, kolikrát chcete. Text zneviditelníte zahřátím na 60°C, které vznikne třením („gumováním“) plastového zakončení rolleru na papíře. Pokud jej zchladíte pod -10°C (například v mrazáku), stopa bude opět viditelná.

Je důležité dávat na své napsané poznámky po použití tohoto inkoustu pozor – nevystavovat je zdrojům tepla a nenechávat je například v autě za horkého dne nebo v blízkosti topného tělesa – v takovém případě Vám může napsaný text zmizet. Naopak při teplotě pod -10°C se začíná barva znovu objevovat. V žádném případě se nedoporučuje používat pera s termosenzitivním inkoustem na podepisování smluv nebo úředních dokumentů.

Chcete-li najít odpovědi na otázky týkající se využití per FriXion a termosenzitivního inkoustu, podívejte se do sekce Často kladené otázky.

Inkoust použitý v perech Pilot FriXion, je velice oblíbený především u mladé generace. Prohlédněte si celou řadu výrobků Pilot FriXion.

Inkoust na olejové bázi

Inkoust na olejové bázi

Je moderní verzí inkoustu pastového. Poskytuje rychlé a komfortní psaní. Prohlédněte si celou řadu výrobků s inkousty na olejové bázi.

Tekutý inkoust

Tekutý inkoust

Tekutý inkoust s kapilárním systémem zajišťuje rovnoměrné psaní až do úplného vypsání náplně. Tok inkoustu je řízen regulátorem. Prohlédněte si celou řadu výrobků s tekutým inkoustem..

Gelový inkoust

Gelový inkoust

Hustota tohoto typu inkoustu se pohybuje někde mezi pastovými a tekutými inkousty. Gelové inkousty Pilot nabízí ve velice široké škále jasných metalických a pastelových barev. Prohlédněte si celou řadu výrobků s gelovým inkoustem.

Prohlížet

Objevte naše další webové stránky a online aktivity.