Certifikace společnosti

Životní prostředí v centru našeho zájmu

Za účelem neustálého zkvalitňování environmentální politiky se společnost Pilot v roce 2006 rozhodla dodržovat certifikační postupy jak pro výrobní procesy a distribuci, tak pro konstrukci svých produktů.

Mnozí jiní výrobci jsou závislí na různých dodavatelích základních částí, ale produkty PILOT jsou vyráběny od začátku až do konce výhradně za použití vlastních komponent, které prochází přísnou kontrolou kvality. Tento fakt umožňuje lépe kontrolovat všechny fáze výroby produktu a dopad na životní prostředí. Všechny naše japonské i evropské továrny uplatňují normu ISO 14001. Náš Environmental Management System (EMS = Systém řízení životního prostředí) bere v úvahu dopady na životní prostředí (materiál, riziko znečištění…) a snaží se je v maximální možné míře minimalizovat.

Toto neustálé zlepšování nám umožnilo získat ceněnou certifikaci EMAS. Certifikace, získaná v roce 2012, nás zavazuje ke stálému zkvalitňování a nacházení nových způsobů zlepšení.

Pokud jde o samotné výrobky z řady BEGREEN , řídí se požadavky normy ISO 14021. Je to skutečně závazek k transparentnosti přidané hodnoty výrobků z řady BEGREEN.

Navíc kuličkové pero Pilot B2P získalo ocenění NF Environmental eco-mark. Získání tohoto ocenění dokazuje, dokonalost tohoto výrobku, jakož i jeho inovativní respekt k životnímu prostředí.