Technické inovace

Psací potřeby PILOT jsou dobře známy především díky své vysoké kvalitě a komfortu při jejich používání. Díky velmi vysokému stupni inovace uvedla společnost PILOT na trh postupně několik technologií, které naprosto změnily trh psacích potřeb.

Kulička z karbidu wolframu
Jedno z tajemství kvality psacích potřeb Pilot. Tento materiál nabízí výjimečnou pevnost, díky tomu si kulička udržuje svůj kulatý tvar a výkon po celou dobu životnosti pera. Kulička se při psaní za minutu otočí 4 až 5 000 krát. Tato rotace vytváří tepelný efekt, díky kterému je inkoust mnohem tekutější. Kulička je usazena ve speciálním pouzdru z nerez oceli.

 

Hi-Tecpoint
Na trh byl uveden v roce 1984. Miniaturní kulička je v hrotu umístěna mezi 3 nebo 4 jamkami, což snižuje tření a umožňuje plynulý tok inkoustu. Tento systém je výhradním patentem PILOT.

 

Regulátor inkoustu
Umožňuje ovládat tok inkoustu po celou životnost pera. Díky řízenému toku inkoustu nedochází k žádným nežádoucím skvrnám, stopa je nepřerušovaná.
 

 
ATT system
Nejmodernější technologie tkví ve speciální objímce, která je umístěna ve víčku pera. Ta funguje tak, že při úplném nasazení víčka na pero obepne jeho hrot a zajistí tak vzduchotěsnost. Díky tomuto systému nehrozí žádné nebezpečí vyschnutí či úniku inkoustu.

 

Zásuvná trubička
Plně zásuvná trubička u mikrotužek brání lámání tuh a také nehrozí nebezpeční poškození při přepravě nebo při uchování v penálu.

 

Shaker system
« Stiskni nebo zatřes »
Mikrotužky s tímto systémem jsou vybaveny vnitřním podavačem, který spouští systém vysunutí tuhy. Jednoduše stačí jednou zatřást tělem pera a můžete psát.

 

Felt tip – Plastový hrot 
Vysoce odolný polyacetalový hrot osazený v kovové objímce. Přesné zásobení hrotu inkoustem.

 

Capless
Další špičkovou technologií Pilot je výsuvný hrot. Jedná se o zcela inovativní koncept psaní využitý u plnicích per Capless. Těsnost je zajištěna miniaturní kovovou svorkou, která je stejně diskrétní jako spolehlivá. Hrot tedy zůstává v uzavřeném prostředí bez rizika úniku inkoustu nebo jeho vysychání.