Inkousty vynikajících vlastností

V průběhu let PILOT vyvinul širokou řadu exkluzivních a speciálních inkoustů. Know-how společnosti v oblasti chemického inženýrství a rozsáhlé investice do výzkumu vedly k vytvoření několika hlavních technologií inkoustu, které se dnes staly důležitou součástí trhu psacích potřeb.

Termosenzitivní inkoust
 Nová generace gelového inkoustu, který je použitý ve výrobcích řady FriXion. Jmenuje se Metamo a jeho zvláštností je, že dokáže měnit barvu v závislosti na teplotě. Napsaný text lze vymazat a znovu přepsat na tomtéž místě tolikrát, kolikrát chcete. Text zneviditelníte zahřátím na 60°C, které vznikne třením („gumováním“) plastového zakončení rolleru na papíře. Pokud jej zchladíte pod -10°C (například v mrazáku), stopa bude opět viditelná. 

Je důležité dávat na své napsané poznámky po použití tohoto inkoustu pozor – nevystavovat je zdrojům tepla a nenechávat je například v autě za horkého dne nebo v blízkosti topného tělesa – v takovém případě Vám může napsaný text zmizet. Naopak při teplotě pod -10°C se začíná barva znovu zobrazovat. V žádném případě se nedoporučuje používat pera s termosenzitivním inkoustem na podepisování smluv nebo úředních dokumentů.
Chcete-li najít odpovědi na otázky týkající se využití per FriXion a termosenzitivního inkoustu, podívejte se do sekce, Často kladené otázky.

Inkoust použitý v perech Pilot FriXion je velice oblíbený především u mladé generace. Prohlédněte si celou řadu výrobků Pilot FriXion.

 

Inkoust na olejové bázi
Je moderní verzí inkoustu pastového. Poskytuje rychlé a komfortní psaní. Prohlédněte si celou řadu výrobků s inkousty na olejové bázi
 Tekutý inkoust
Tekutý inkoust s kapilárním systémem zajišťuje rovnoměrné psaní až do úplného vypsání náplně. Tok inkoustu je řízen regulátorem. Prohlédněte si celou řadu výrobků s tekutým inkoustem.

 

Gelový inkoust
Tekutost tohoto typu inkoustu je někde mezi pastovými a tekutými inkousty. Gelové inkousty Pilot nabízí velice širokou škálu jasných metalických a pastelových barev. Prohlédněte si celou řadu výrobků s gelovým inkoustem.